Firmamız 1998 yılında Termo-Ak Otomasyon ismiyle Ostim 41/A sokakta kurulmuştur. Kurulduğundan itibaren elektrik, elektronik, otomasyon ve teknoloji alanlarında çözülemeyen problemler için bir danışma noktası haline gelmiştir. Yenilikçi bakış açısı ve teknolojik yenilikleri takip etmeyi kendine kural edinmesiyle sürekli ilgi alanını geliştirmiştir. 
Firmamız 2008 yılından itibaren PLC yazılımı yapmaya başlamış ve birçok makine imalatçısına çözüm ortağı olmuştur. 2010 yılından itibaren sektördeki 12 yıllık tecrübesini bilgisayar yazılımı alanına da taşıyarak Scada yazılımlarına yeni bir bakış açısı getirmiştir. Böylece makine imalatçısı müşterilerinin, bilgisayar teknolojilerindeki esnekliği kullanarak PLC sistemlerine mahkum kalmalarının önüne geçmiştir.
Bilgisayar yazılımı alanındaki başarıları neticesinde grup şirket olarak EbruSoft'u kuran Termo-Ak, 2013 yılında resmen faaliyetine son vermiş, yoluna EbruSoft Yazılım Elektronik LTD ŞTİ olarak devam etmeye karar vermiştir. Termo-Ak markasını, elektronik imalatlarımızda kullanmaya devam etmekteyiz.

1998- Firmamız Termo-Ak Otomasyon Servis adı altında Otomasyon sistemlerinin servis hizmetini vermek amacıyla kurulmuştur.
1999- ENDA Ankara çözüm ortağı olduk: tek çevrim otomatik kontrol cihazları sektörünün lider üreticisi ENDA nın Ankara'daki ilk yetkili satıcısı ve çözüm ortağı olduk.
2001- Sanayi firmalarının problemlerini çözmek için elektronik kart imalatına başladık.
2003- Ticari olarak ilk elektronik cihazımızı ürettik. 
2006- Dizel püskürtme elemanları test cihazlarının elektronik sistemlerinin imalatına başladık.
2010- PLC sistemleri ile makine otomasyonuna başladık.
2011- Ticari olarak ilk bilgisayar yazılımımızı yaptık. 
2013- EbruSoft Yazılım' ı kurduk: Kendi dinamiklerini belirleyebilmesi için firmamızın yazılım tarafını fiziksel ve resmi olarak ayırdık. 
2014- EbruSoft ailesi Eminel İş Merkezinde 300m2 ofis alanı olan yeni yerine taşındı. 
2014- Savunma Sanayi için özel amaçlı kablo imalatına başladık. 
2016- ISO 9001:2015 kalite belgesini aldık. 

EbruSoft Yazılım 20 yılllık geçimişinde 1000' e yakın yurt içi ve onlarca yurt dışı müşterisine hizmet vermiştir. Hedefi Türkiye'ye katma değer sağlamaktır.